piątek, 26 kwietnia 2019

Lecznicza moc kolorów- 15 barw



Zdania są podzielone, czy powinniśmy się otaczać kolorami ulubionymi czy częściej stosować te, których unikamy na co dzień.
Czakroterapeuci często dochodzą do wniosku, że najbardziej brakuje nam tego koloru, którego nie lubimy, czyli powinnyśmy przełamać niechęć i zacząć stosować go częściej.
Inni natomiast zalecają zdać się na intuicję i nie zmuszać się do niczego.
Podam informacje, jaki kolor jest polecany przy określonych dolegliwościach zdrowotnych.

Kolor żółty- polecany przy depresjach, wpływa pozytywnie na psychikę, wzmacnia optymizm i przywraca radość. Jest to barwa czakry splotu słonecznego, dlatego wpływa też korzystnie na samoocenę, wzmacnia pewność siebie, rozjaśnia umysł w przypadku konieczności podjęcia trudnej decyzji. Polecany osobom na stanowiskach, które muszą szybko ocenić sytuację, dokonać wyboru lub mają dużo spraw na głowie, które trzeba zapamiętać. Kolor ten jest też zalecany alergikom jako wspomagający leczenie ich problemów.

Kolor pomarańczowy- dobrze działa w sytuacjach, kiedy chcemy zmobilizować się do podjęcia działań, na które brak nam siły. Działa też w drugą stronę czyli gdy emocji jest zbyt wiele, w wyniku stresu na przykład, pomaga się zrelaksować i uwolnić od niechcianych odczuć. Podobnie jak kolor żółty dodaje pewności siebie i pozytywnie wpływa na samoocenę. Jest ogólnie korzystny, więc można go stosować na każdej wysokości ciała. Szczególnie poleca się go przy reumatyzmie, przy odchudzaniu i przy problemach z trawieniem.

Kolor czerwony (o barwie czerwonego wina)- ogólnie działa pobudzająco i witalizująco, pobudza zmysły. Zalecany przy wszelkiego rodzaju dolegliwościach menstruacyjnych lub związanych z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Działa korzystnie przy problemach z tarczycą i pomaga w przypadku wysypek i trądziku młodzieńczego.

Kolor różowy- łagodzi stres i pobudza apetyt, więc jest zalecany osobom z brakiem apetytu. Wspomaga leczenie astmy i chorób krążenia.

Kolor niebieski- działa uspokajająco i chłodząco. Koi oparzenia słoneczne i wycisza. Obniża ciśnienie krwi oraz pomaga na bezsenność. Zalecany przy problemach ze stawami lub osobom przygotowującym się do egzaminów i testów, gdyż wzmaga koncentrację i poprawia pamięć.

Kolor granatowy- poprawia koncentrację, więc również można stosować go przy nauce, szczególnie gdy odczuwa się już silne przemęczenie. W przypadku znużenia mającego źródło w psychice, również działa odświeżająco. Wspiera przy problemach z tarczycą i gardłem, ale nie powinny stosować go osoby z chorobami płuc.

Kolor jasnozielony- wzmacnia optymizm i działa uspokajająco, wyciszająco. Zalecany przy przeziębieniach, bo obniża gorączkę, a dodatkowo wspomaga walkę z infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi.

Kolor ciemnozielony- uspokaja podobnie jak jasnozielony, ale jest bardziej orzeźwiający, więc stosuje się go przy przemęczeniach. Polecany w przypadku utraty równowagi wewnętrznej, wspomaga psychikę w radzeniu sobie ze stresem oraz jest pomocny przy silnej tremie, gdyż dodaje odwagi i ułatwia porozumienie z innymi. Zalecany przy chorobach oczu i nadciśnieniu.

Kolor fioletowy- Działa bardzo wyciszająco na umysł, dlatego jest polecany między innymi przy medytacjach. Ułatwia koncentrację, a także wpływa korzystnie na wszelkie dolegliwości w obrębie głowy np. bóle, w tym migrenowe. Ułatwia uwolnienie się od wszelkich uzależnień.

Kolor biały- łagodzi silne emocje, traumę lub przeżycia, które przyniosły szok czy głęboki smutek. Działa troszkę jak odpromiennik, więc można go stosować w miejscach, gdzie jest dużo żył wodnych. Wspomaga w leczeniu wyprysku i trądziku.

Kolor czarny- użyj go, gdy chcesz przekonać kogoś do swoich argumentów, bo w nim wydasz się bardziej godny zaufania. Działa uspokajająco. Niepolecany osobom ze skłonnościami do depresji.

Kolor złoty- idealny dla osób w depresji lub z nerwicą, bo wpływa odprężająco na mięśnie i jednocześnie pobudza umysł, podsuwa kreatywne rozwiązania i pomysły, zwalcza lęki i dodaje pewności siebie.

Kolor brzoskwiniowy- dodaje optymizmu, zalecany przy bólach krzyża, kłopotach z nerkami, a także sprzyja odchudzaniu. Poprawia trawienie i dobrze wpływa na kłopoty żołądkowe, ale jest niewskazany przy problemach jelitowych.

Kolor brązowy- Korzystny po wydarzeniach stresujących, gdyż przywraca poczucie bezpieczeństwa i pomaga odciąć się od wpływów zewnętrznych,  sprawia że człowiek zamyka się w sobie. Jest niewskazany w związku z tym w przypadku depresji. Pomaga przy cukrzycy i zaburzeniach hormonalnych.

Kolor szary- blokuje dostęp do Ciebie innym osobom, więc jeśli spodziewasz się niekorzystnych wpływów z zewnątrz, wybierz szary, a sprawisz, że inne osoby będą unikać Twego towarzystwa. Działa uspokajająco i pomaga w obrzękach i opuchliznach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz